Berg & Berg nie jest producentem na masową skale. Jest to niewielka firma, która z niezwykłą pieczołowitością produkuje piękne naturalne drewniane podłogi 3 -warstwowe, najwyższej jakości, wg ściśle określonych zasad ekologicznych. Wszystkie podłogi są produkowane w Szwecji i odpowiadają najwyższym szwedzkim standardom, jak każe tradycja tego kraju.

Produkty wielowarstwowe są w wykonaniu złożone i drogie, lecz w porównaniu do produktów z litego drewna lepsze technicznie. Dzięki specjalnej konstrukcji parkiety Berg & Berg są niezwykle stabilne i to czynie je odpowiednimi do układania na ogrzewaniu podłogowym. Szczególnie istotnym etapem produkcji parkietu jest zastosowanie najwyższej jakości warstwy środkowej.

Berg & Berg stosuje wyłącznie drewno z wolnorosnących, dorosłych sosen lub świerków z północnej Szwecji. Niezwykle stabilną formę całego produktu gwarantuje to, że warstwa ta posiada w rocznych słojach ścisły i zwarty pionowy układ: jest to istotna różnica w stosunku do innych trzywarstwowych produktów, w których używane są tanie płyty wiórowe HDF lub inne, o niskiej stabilności.

Parkiety Berg & Berg mają powierzchnię fabrycznie wykończoną, dzięki czemu instalacja podłogi jest łatwa i szybka oraz nie wymaga dodatkowych czynności, takich jak szlifowanie, lakierowanie itp. Można zatem korzystać z pomieszczenia bezposrednio po ułożeniu podłogi, a ewentualna renowacja w przyszłości również nie nastręczy problemu.

Podłogi Berg & Berg są 5-krotnie lakierowane lakierami półmatowymi lub extramatowymi, co zapewni jej powierzchni długoletnią ochronę. Pomimo tej obróbki, zarówno struktura jak i naturalna porowatość drewna zostają zachowane. Warstwa zewnętrzna podłogi jest niezwykle odporna na ścieranie. Po wieloletnim lub intensywnym użytkowaniu może być poddana renowacji przy zastosowaniu produktów Bona, nawet bez konieczności szlifowania. Naturalne, pochodzenia roślinnego oleje są testowane latami, aby w końcu wybrać i zastosować ten jeden, najlepszy w pielęgancji drewna. W przeciwieństwie do przemysłowego oleju utwardzanego UV lub produktów bazujacych na woskach, używane przez Berg & Berg oleje, dzięki przenikaniu w głąb drewnianej struktury ujawniają specyficzne cechy naturalnego materiału, jego niepowtarzalność i ciepło oraz wzmacniają trwałość podłogi.

Polecane
S01 Dąb szczotkowany
329 zł netto/m²
269 zł netto/m²
Dąb Verona lakier 2 pasmowa matowa
259 zł netto/m²
239 zł netto/m²
T04 Dąb jasnobeżowy
360 zł netto/m²
279 zł netto/m²
Producenci